Yuvarlak yakalı Örgü Kazaklar
farklı renkte aynı model yuvarlak yaka kazaklar

Yuvarlak yakalı Örgü Kazaklar


YUVARLAK YAKA KAZAK ÖRMEK

Yuvarlak yakalı kazak örmek, Bayan yuvarlak yakalı kazak örmek için gerekenler :   4 Numaralı şiş , 6 adet yumak resimdeki için 20144 veya kendi belirleyeceğiniz başka bir renk yumak. 4 adet düğme

Örgü kazak Yapılış Şekli : Koldan başlanarak örülür. 146 ilmek başlanarak 3 cm düz örgü örülür. İlmekler ortalanarak ortadaki ilmeğin her iki tarafından her 3 cm de bir, 11 kere 1 er ilmek atılarak 168 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 33 cm örülerek her iki taraftan 25’ er ilmek artış yapılarak 218 ilmeğe ulaşılır. Tekrar ilmekler ortalanarak ortadaki ilmeğin her iki tarafından her 3 cm de bir , 6 kere 1’er ilmek artırılarak 230 ilmeğe ulaşılır. Toplam 52 cm örülerek ilmekler 2 eşit parçaya ayrılarak ( 115+115) Her bir parça öne ve arka olarak ayrı ayrı örülmeye devam edilir

Örgü kazak Ön tarafın örülüş biçimi :  Ayrılan ilk parça ön olarak örülür. Yaka kesimi 15 ilmek bir defada kesilir. Kesilen ilmeklerin bir tarafından 6 kere 1’er ilmek kesilip, kalan 94 ilmekle örgüye devam edilir. Toplam 55 cm örülerek 2 diş haroşa, 5 cm 2+2 lastik örgü örülerek bütün ilmekler bir defada kesilip, bitirilir.

Örgü Kazak Arka Tarafın örülüşü  :  Ayrılan ikinci parça arka olarak örülür. 20cm düz örgü örülüp, bekletilir. 94 ilmek başlanarak diğer ön parça örülür. 5 cm 2+2 lastik örülerek 2 diş haroşa örülüp, düz örgüye geçilir. Yaka tarafından 6 kere 1’er ilmek, bir defada 15 ilmek artırılarak diğer şişte bekletilen 111 ilmekle her iki şişteki 1’er ilmek kesilerek birleştirilir. Her 3 cm de bir, ilmekler ortalanarak ortadaki 1 ilmeğin her iki taraftan 17 kere 1’er ilmek eksiltilir. 20 cm daha örülerek her iki taraftaki artırılan 25’er ilmek bir defada kesilip, 146 ilmeğe ulaşılır. 33 cm daha örülerek ilmekler bir defada kesilip, bitirilir.

Örgü kazak Etek Lastiğinin örülüşü : Parçanın etek çevresinden şişe 214 ilmek toplanarak 6 cm 2+2 lastik örgü örülüp, bitirilir.

Örgü Kazak Kol Ağzı :  Kol ağzından şişe 56 ilmek toplanarak 6m 2+2 lastik örgü örülerek bitirilir. Kol ağzına büzdürülerek dikilir.

Örgü Kazak Yaka Örülüşü :  Yaka etrafından şişe 110 ilmek toplanarak 4 cm 2+2 lastik örgü örülerek bitirilir. Bitirilen kazak ön kısımlardan yakadan 6cm açıklık kalacak şekilde dikilir. Açık bırakılan yere 1 sıra sık iğne yapılır. Her 3cm de bir, 10 ‘ar adet zincir çekilip, 1cm ilerine sık iğne batırılarak 3 adet iplik yapılır.

Yuvarlak yaka bayan kazak örgü için aşşağıdaki resim galerimize bakabilirsiniz.

 

Diğer bütün örgü modelleri için Tıklayınız 

 Diğer Örgü Kazak Bluz  Modelleri için Tıklayınız

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx