Yağlı Yüz için maskeler
Yağlı cilt maskeleri

Yağlı Yüz için maskeler


YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE TARİFLERİ

Yağlı yüz maskesi, Yağlı yüze maske, yağlı ciltler için maske tarifleri, Yağlı ciltlere maskeler, yağlı cilt için yüz bakım maskeleri, maske yapmak için gerekli olan malzemeler, evde rahatlıkla yapabileceğiniz yüz maskeleri ile cildinizi rahatlatın konu sonunda yer alan kırışıklık maskeleri ve yüz bakım maskelerine ayrıca bakabilirsiniz.
Maskeler yüzdeki kan dolaşımını hızlandırırlar. Yağlı ciltler için en uygun olanı kil maskeleridir. Güzellik salonlarına yada cilt bakım merkezlerine bir dünya para harcamanıza hiç gerek yok. Cildinizdeki yağlanma oranını kendinizde normale döndürebilirsiniz. Ancak bunun için azimli ve istekli olmanız yeterli. Yazın cildimize daha çok özen gösteririz bu özeni kış aylarında da göstermeliyiz ki bu biraz zor olabilir. Üşümek cildimizi soğuk suyla yıkama düşüncesi sizi bakım yapmaktan alıkoyabilir. Haftada bir gün yapacağınız bu maskeleri banyoya girmeden yarım saat önce yapmanız size bu düşünceyi yok ettirecektir şimdi gelelim maskelere

 

Yağlı Yüzler için maske Tarifleri

 

Bira Mayalı maske
Bira mayası su ya da yağsız sütle, lapa bir kıvam alana dek karıştırılır. Özellikle B vitamini açısından hayli zengin olan bu maske, ciltteki tüm kirlilik ve zararlı maddeleri yok eder.
Yumurta maskesi:
1 adet yumurta akını iyice çırptıktan sonra içine bir çay kaşığı limon suyu koyun ve bekletmeden yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika sonra, ılık su ile yıkayın
Şeftali maskesi : Bu tarifimizi gereken gereken malzememiz tüylü bir şeftali. Şeftaliyi rondodan geçirip , elde etiğiniz püreyi, yüz ve boyun bölgesine sürün. 20 dakika sonra , ılık su ile yıkayıp, nemlendirici krem sürün.

Arpa unu maskesi 1 çay kaşığı sade yoğurdu, arpa unu ile karıştırıp krem haline getirin. Maske gibi yüz ve boyun kısmımıza sürüp, 20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Nemlendirici krem sürün.

Elma maskesi: 12 elma rendeledikten sonra, iyice çırpılmış yumurta akı ile karıştırılır. Elde edilen karışım yüze ve boyna sürülüp 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.

Sirke toniği yapın : 1 kaşık elma sirkesi ile 8 kaşık kaynak suyunu karıştırıp, yağlı ciltler için güzel bir tonik elde edebilirsiniz.

Doğal maden sodası:İçindeki zengin mineraller sayesinde tüm ciltler için yararlı ve besleyici bir toniktir. Bundan da yararlanabilirsiniz.

Yumurta akı maskesi:Yumurta akını iyice çırptıktan sonra içine bir çay kaşığı limon suyu koyun ve bekletmeden yüzünüze, boynunuza sürün.

Yoğurt maskesi: 1 çay kaşığı yağsız sade yoğurdu, arpa unu ile karıştırırsanız, yağlı cildi sakinleştirecek bir maske hazırlayabilirsiniz.

Kil maskesi :Satın aldığınız kili doğrudan doğruya sulandırarak hazırlayabilirsiniz. Kil ciltteki fazla yağı alan ancak kurutmayan harika bir maddedir.

 

Kırışıklık için maske Tarifleri        Yüz Bakımı için Maskeler 

 

Xnxx