Wentworth Miller
Prison break dizisinden kareler Wentworth miller

Wentworth Miller


WENTWORTH 

MİLLER 

Wentworth Miller KimdirGerçek adı Wentworth Earl Miller olan oyuncu 02. 06. 1972 ( 40 yaşında ) doğumludur. İngiltere de Oxfordshire semtinde dünyaya gelmiştir. 5 kişilik bir ailenin en büyük çocuğudur. Babası ve kız kardeşleri avukat annesi ise öğretmendir. Wentworth Miller İngiliz edebiyatı mezunudur ve Princeton üniversitesinden mezun olmuştur. Annesi ve babası anlaşamamış ve ayrılmayı tercih etmişlerdir. Babası Afrika ve Amerikan kökenlidir.
Wentworth Miller en çok dikkat çektiği ve izleyicinin hayran kaldığı an ise Mariah Carey’nin 2005 yılında klibinde oynaması ve bu kliple en seksi kısa rol seçilmiştir. Klip’in sonuna doğru ve çok kısa görünmesine rağmen izleyici bu yakışıklı oyuncuyu fark etmiştir.
Yemek yemeği çok seven Miller 79 kilodadır sadece Prison break dizisinde 4 sezon kilo alışı dikkat çekmiştir. Babaannesinin yaptığı spagettiyi ve köfteyi çok sevdiğini söylüyor.
Esmer kadınlardan hoşlanan Wentworth Miller’ın hayatında şuan kimse yok doğru kadını aradığını söylüyor ve bulunca aile kurmak istediğini dile getiriyor. 40 yaşında olmasına rağmen hala çok genç.
Alerjisi olan Miller kedi ve köpeklere yaklaşamıyor. Oynamaktan zevk aldığı oyun ise scrabble. Diğer ünlüler gibi magazinlerde göremeyeceğiniz Miller gece hayatından hoşlanmadığını evinde daha iyi vakit geçirdiğini söylüyor.
Wentworth Miller hala birçok insan için en iyi dizi olarak görülen Prison Break te baş rol oynamış ve bu dizi kariyerinde bir dönem olmuştur. 2009 yılında dizinin finali yapılmıştır. Prison breakten sonra 11 bölümlük Law & Order SVU da bir polis memurunu canlandırmıştır. Resident Evil Afterlife sinema filminde rol almıştır. Daha sonra yazarlık için girişimlerde bulunmuş ve Ted Foulke iki senaryo yazımında da başarılı olmuştur.
Mavi gözleri kısa asker saçları ve kısık çekici bakışlarıyla Wentworth Miller birçok bayanı etkisi altına almış manken ve oyuncudur. Boyu 1.85 kilosu 79 dur. Lakapları ise stinky ,went ,miller.

 

wentworth miller  Dizileri
BUFFY THE VAMPİRE SLAYER – 1998
POPULAR – 2000
TİME OF YOUR LİFE NELSON – 2000
ER – 2000
DİNOTOPİA – 2002
JOAN OF ARCADİA – 2005
PRİSON BREAK – 2005 / 2009

wentworth miller   Filmler
ROMEO AND JULİET – 2000
ROOM 302 – 2001
THE HUMAN STAİN – 2003
UNDERWORLD – 2003
THE CONFESSİON – 2005
STEALTH – 2005
RESİDEN EVİL AFTRELİFE – 2010

 

 

Wentworth Miller Resimleri

Xnxx