Trabzon spor amblemi
Trabzon spor amblemi

Trabzon spor amblemi


 

TRABZON SPOR AMBLEM

Trabzon spor kuruluşu,Trabzon spor amblemi,Trabzon spor tarihi : Trabzon spor ilk başlarda yıl 1923 lerde Trabzon da resmi maçlar oynanmaya başlar. O seneler 1923 ve 1929 yıllarında lise takımları şampiyon olmaya başladı o zamanın iki gülcü kulübü aynı gs – fb rekabeti gibi rekabet içindeydiler bu takımlar idman ocağı ve idman gücüydü  1930 ile 35 yılları arası arka arkaya 5 kez şampiyon olan idmanocağı ve 35/42 yılları arası yedi kez şampiyon olan idman gücü rekabeti daha da artırır. Artık kulüpler adeta 2 düşmen ülke kulübü gibi canla başla rekabet ederler.

1940 larda Trabzon da söz sahibi takımlar lise takımları olmuştu öyle ki Trabzon daki futbol yıldızlarının hepsi lise takımlarından yetişmişti.

1962 de tüm ülkede bir il takımı kurulması istenmişti. O zamanlar federasyon başkanı olan O. Şeref apak Türkiye de futbolu güçlendirmek ve tüm yurda yaymak için bir hareket başlattı. Her ilde bir il takımı kurma gayretleri ilerliyordu. Trabzon beklide ülkedeki tek il takımı çıkaramayacak il gibiydi idmanocağı ve idman gücünü tek bir çatı altında toplamak imkansızdı. Tüm Trabzonlular Trabzon spor adında bir takımın kurulmasını arzu ediyorlardı.idmanocağıda idman gücüde yeni kurulması düşünülen takımda kendi renklerinin hatta isimlerinin kaim olmasını istiyordu.  İdmangücü ve idmanocağı takımları 2.ligde ne kadar oynadılarsa da bir şekilde ya davalık oldular yada lisansları iptal edildi en son Ulvi yanal bu iki kulübün birleşmeleri halinde ikisinin de Türkiye 2. Ligine alınmayacağını bildirdi. Bu durum iki kulüpte ve Trabzon da şok etkisi yaptı. Nihayet 2 ağustos 1967 de iki kulüp birleşti ve Karadeniz gücü ve martı spor un birleşmesiyle TRABZONSPOR ortaya çıktı. Renk konusunda anlaşamayan 2 ezeli rakip en sonunda her biri bir renk seçmesiyle takımın renkleri seçildi idmanocağı grubu koyu bordo ve idmangücü ise açık mavi üzerinde görüş bildirdi. Hem 2 ezeli rakip hem de Trabzon sporu kuran bu iki kulüp renkleri bordo mavi olarak belirler.

Trabzon spor kulübü ve amblemi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx