Topuz saç modelleri
yuvarlak şekilde toplanmış saç topuz modeli

Topuz saç modelleri


TOPUZ SAÇ

ŞEKİLLERİ

DAĞINIK TOPUZ, SIK TOPUZ, ENSEDE TOPUZ, MODELLERİ
Bir toplantıya girmeniz gerekiyor yada bir yemeğe yada bir nikaha gitmeniz gerekiyor. Elbiseniz ayakkabılarınız herşeyiniz hazır bir tek saçlarımız hazır değil işte tam burada topuz modelinden yararlanabilirsiniz çünkü topuz resmi davetlerin en büyük kurtarıcısıdır. Sorununuzu çözmek için topuz modellerimize bakabilir nasıl yapacağınızı okuyarak uygulayabilirsiniz.

DAĞINIK TOPUZ : Uzun saçlar her zaman gösterişli ve güzeldir bu tartışılamaz ama uzun saçlarla topuz olacak diye bir şey yok küt saçlarlar da çok güzel topuzlar yapılabilir. Şimdi size topuz modelini nasıl yapacağınızı adım adım anlatalım. Gireceğiniz davette direk bakışları üstünüze çekebilecek olan bir model kısa saçtan orta uzunlukta ve uzun saça kadar her boy saç için çok uygun. BASİT VE ŞIK.

Saçınızı bir gün önce yıkadınız ve temizse tekrardan yıkamanıza gerek yok. Saçınızı arkaya kulak arkasına doğru iyice sık dişli fırçayla tarayın. Tüm saçlarınızı öne doğru atıp tersten tarayın. Fırçalama işleminiz bittik den sonra tam tepenizde olacak şekilde ister sağa ister sola doğru çok hafif bir kaydırma yaparak at kuyruğu toplayın. At kuyruğundan bir tutam saç ayırarak kenara doğru bırakın. Diğer tuttuğunuz saçlar topuzun yatırılmış tarafı olmalı. Kesinlikle şunu unutmayın topuz için toplanan topuzunuzun tokası saçınızla aynı renk olmalı ve saçınıza zarar vermeyecek sıkı bir tokayla bağlanması lazım bu iş için çengelli tokaların renk renk olanları var en uygunu o olur. Saçınızın bi kısmı sırtınıza doğru uzanacak bir kısmını ise öne doğru sarkıtın. Sırtınıza sarkan saçlarınızı bir sprey yardımı ile şekillendirin maşa yapıp da hafif spreyde uygulayabilirsiniz. Saçın çiçek gibi her yöne dağılması çok önemli sık dişli bir tarakla tiftikleyerek doğal bir görünümde verebilirsiniz. Firketelerle ara ara sıkıştırın saçlarınız harika görünecek. Kat kat kesilmiş saçlarda bu uygulama saça daha bir hareket katacaktır. Çantanızda her türlü olumsuzluğa karşı bir şekillendirici saç spreyi bulundurun. Saçlar belli bir zaman sonra hareketliliğini kaybeder ihtiyaç duyabilirsiniz.

SIK TOPUZ : Sık topuz her zamanki gibi bir davette dekolte takı yada kolye takacaksınız oldukça zarif ve cüretkar görüneceksiniz. Küçük büyük her yaşta ki bayanın kullanabileceği bir model ve yine uzun kısa saç farketmez fark eden bir şey var ki saçınız düz saçlar daha rahat kullanabilirler. Kıvırcık kalın telli saça sahip olanlar fön çekmeliler. Yine saçımızı fırça ile iyice tarıyoruz arkaya ve öne doğru iyice fırçalıyoruz bu saçlarımızın parlaması içinde önemli bir uygulamadır. Sık yada gevşek farketmez bir at kuyruğu ile ensemizin biraz üstünde topluyoruz. At kuyruğunu iki tutam halinde ayırın ve her iki tutamı da tiftikleyip kabartın ve üstünden tarayın dolgun görünmesi için. At kuyruğunuzu eşit bir şekilde ama sık olmamasına dikkat ederek düzgün bir şekilde 2 3 kez dolayın. Saçınızda da aksesuar kullanacaksanız kullanacağınız bölgeye mutlaka sprey sıkın. Saçınızda kullanacağınız aksesuar çok da küçük olmasın dikkat çeken bir aksesuar bu model için çok uygun olabilir.

DONUT TOPUZU
En kolay yapılan ve sizin özellikle kurtarıcınız da diyebiliriz topuzlar için. Şimdi size son zamanlarda çok moda olan donut topuzunu anlatıcam yapımı o kadar kolay ki.
Hepimizin ince külotlu corabı illaki vardır bir tanesini feda edin yada eski olanlardan bir tanesini dize kadar kesin kullanacağımız dizden ayak parmağına kadar olan alan. Çorabı kestiniz düzgün bir şekilde kıvırın biraz tuhaf gelebilir ama yapın iyice kıvırdınız ayak ucuna geldiğiniz zaman ayak uçlarından kesin ve onları da kıvırın iç içe toka gibi olmalı. Bununla yapıcağız  topuzumuzu.
Saçlarımızın temiz olması çok önemli bu topuzda. Saçlarımızı düzleşticiyle düzleştiriyoruz. Başımızı öne doğru eyip iyice tarıyoruz ki saçımız dolgun dursun. Çengelli toka ile saçlarınızı sıkıca toplayın çok da gerdirmeyin bu saç köklerinize zarar verebilir. Topladıktan sonra çorapla hazırladığımız malzemeyi toka gibi kıvırmadan saçınıza geçirin. Saçlarınızı tam eşit şekilde etrafına yayın ve lastik bir tokayla tekrar tutturun. Kalan saçlarınızı etrafından sardıradabilirsiniz açık da bırakabilirsiniz ayna yardımı ile saçınızın arkasına bakarsanız harika göründüğünü göreceksiniz. Resimlerede bakarsanız daha net anlıyacaksınız bu topuzun vaktinizi alma süresi saçınız düz ise 5 dakikadır.
KOLAY TOPUZ
Bu topuz modeli aynı zamanda tam bir yaz saçı olarak öne çıkıyor. Saçlarınızı başınızın üzerinde avucunuzun içinde dağınık bir şekilde toplayın ve çevresini saç lastiğiyle tutturun. İşlem sonunda parmaklarınızla birkaç tutamı topuzdan ayırabilir ve gevşek krepelerle hareketlendirebilirsiniz. Çıkan küçük saçları sprey yardımı ile sabitlemeyi unutmayın yazları özellikle arada kısa saçlar sorun çıkarabiliyor.
BALERİN TOPUZU
Saçlarımızı yıkayıp havlu ile nemini alın. İsterseniz hafifçe kurutabilirsiniz. Sıkı bir at kuyruğu yapın bunun için en ideali çengelli tokadır. At kuyruğunuzun etrafına parfümerilerde bulabileceğiniz tokuzu alın bu topuzunuzun daha dolgun görünmesi için güzel bir yöntem
At kuyruğundaki saçlarınızı ayrı ayrı ayırın. Saç fırçası yardımıyla hafif krepe yapın. Yani tiftin.. Yaptığınız krepeli tutamları topuz yastığının etrafına sararak alt kısmında firketelerle sabitleyin. Topuz yastığını tamamen örtene kadar saçlarınızı sarın. Bu topuzda kahkülleriniz varsa kahküllerinizi yana tarayıp ucunu kulağınızın arkasına atın.
FİYONK TOPUZU
Farklı olmak istiyorum diyorsanız kolay kolay kimseyle pişti olamayacağınız bir topuz modelidir sizi özel kılacak bu topuz modelinin adı fiyonk topuz. Aksesuara hiç ihtiyaç duymayacağınız bir modeldir.
Saçlarınızı başınızın üstünde toplayarak çengelli tokayla tutturarak at kuyruğu yapın. Yağtığınız at kuyruğunu üç eşit parçaya ayırın. Sağa sola ve ortaya olacak şekilde. Saçlarınızın uçuşmaması için bir köpük veya durulanmayan saç kremi sürün. Sağdaki saçı alın tokanın etrafına dolayarak tel tokalarla sabitleyin. Soldaki tutam için de aynı işlemi uygulayın. Ortadaki saç tutamından kalın bir parça alıp sık olmayacak gevşek bir şekilde tokanın etrafına sarıp tutturun. Ortada kalan saç tutamını öne doğru uzatın. Elinizle kıvırın ve kulak arkanıza doğru getirip spreyle sabitleyin.

 

Diğer Saç Modelleri İçin Tıklayınız

 

Xnxx