Saç Örgü Modelleri
mısır saç örgü modeli

Saç Örgü Modelleri


Saç Örgü Modelleri


saç örgü modelleri , saç örgü çeşitleri , saç örgüleri. Örgü örmek aslında çok basit bir işlemdir. Saçımızı örmeden önce de dikkat edeceğimiz durumlar vardır. Bunlar: Saçımızın temiz olması , yapılacak örgü yüzümüze uygun bir örgü olmalıdır he örgü her yüze gitmeyebilir , saçlar güzelce taranmalıdır , hangi örgüyü istediğimize karar vermemiz gerekir , saç tutamlarının bir az biri çok olmaz eşit olmak zorundadır , örerken seri olmak şarttır saç tutamları netliğini kaybedebilir , örgü işlemi yapılırken sadece bilekler kullanılmalıdır , saç şekillendiricileri sürmeyi unutmamak gerekir , küçük aradan çıkan saçları için sabitleyiciler kullanılmalıdır.
Size bazı modelleri konu anlatımlı bazı modelleri ise resim anlatımlı göstericez.
Balık sırtı saç örgüsü: Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Önce saçlarınızın ayrılan kısımlarından biriyle başlayın sağdan olabir. Sağ taraftaki kalan saçlarından tam göz üstü hizasından saçların orta kısmına kadar büyük bir tutamı alın ve eşit bir şekilde ayırın. Sonra elini hafif dışa yukarıya doğru getirin ve üstte kalan kısımda tutamdan başlayarak saçlarınızı bir sağdan bir soldan olacak şekilde örmeye başlayın. Dikkat edilecek en önemli şey saç tutamlarını sağdan ve soldan eşit şekilde almak ve elinizi örgüde gevşek değil sıkı bir şekilde tutmak. Saçlarınızı örerken eşit uzunlukta olmasına mesafe ve sıklığını sürekli olarak dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Balık sırtı örmeye ensemize kadar devam ederiz sonuna doğru normal üçlü örgüyle bitirebilirsiniz. Daha sonra diğer tarafa saçımızın sol tarafında bıraktığımız tutama geçiyoruz ve aynı şekilde örmeye başlıyoruz eğer iki ayrı örgü istemiyorsanız her ikisinide ensede tutup birleştirerek üçlü örgünüze devam edebilirsiniz.
Beşli saç örgüsü : Okula giden çocuklarınız için çok kullanışlı bir örgü modeli. Saçlarımızın temiz olmasına dikkat ediyoruz ve sabitleyici durulanmayan krem kullanırsanız daha rahat ve düzenli örgü yaparsınız. Saçınızdan beş tutam eşit bir şekilde ayırın. Daha sonra sağdan ikinci tutamı alın soldan ikinci tutamın altından geçirin. Bundan sonraki işlemlerinizde sürekli olarak bir sağ bir sol tutam alarak alt üst işlemine devam edin. Bu işlemi uyguladıktan sonra saçınızın düzgün görünmesi için simetriyi bozmadan alt üst uygulamasına devam edin. Örgünüz bitmek üzere ise en uç kısmında örülmeyecek olan tutamları bir toka ile sabitleyip örgünüzü bitirin.
Bu anlattıklarım size 2 örgüydü şimdi resimlerle anlatacağımız diğer örgü modellerine bakalım. BEŞLİ ÖRGÜ – İKİLİ BALIK SIRTI – İTALYAN ÖRGÜ TEKNİĞİ – MISIR ÖRGÜ TEKNİĞİ – SEPET ÖRGÜSÜ – TAÇ ÖRGÜ TEKNİĞİTERS BALIK SIRTI ÖRGÜ TEKNİĞİ. HEPSİNE RESİMLİ ANLATIMLARIMIZ DAN BAKABİLİRSİNİZ.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx