Saç Çıkarma Yöntemleri


SAÇ DÖKÜLMESİNE ÇÖZÜM

YENİ SAÇ ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Saç dökülmesi kadın erkek her iki cinsiyetinde ortak sorunudur. Diğer bir makalemizde saç dökülmesi nedenlerini yazacağız bu yazımız sadece saç dökülmesini önlemek ile alakalı olacak Bunlar erkek ve bayan tipi saçlarda denenmiş kesin yöntemlerdir. Bilgi alınabilecek her yerden zamanında bilgiler alınmış ve 2 sene boyunca en doğru sonuç için her türlü yöntem denenmiş ve başarıya ulaşmıştır. Bu yazıdaki deneme yöntemleri kadın ve erkek saç dökülmesini önlemek ve sadece erkeklere özel saç çıkartıcı yöntemler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Saç dökülmesini önlemek için ; Saç dökülmesini önlemek isteyen baylar bayanlar için öncelikli olarak aşağıdaki yöntemleri uygulamalarını öneriyoruz. 6 ay boyunca uygulayacağınız bu yöntemlerle saç dökülmesine elveda diyin

  • İlk olarak saç temizliği; Saç temizliği için doğal bir şampuan ve içine çam terebentin yağı esansı kullanmanız gerekiyor. Kullanabileceğiniz 3 adet şampuandan kendi saç tipinize uygun olanı seçiniz.
  1. Tresan saç şampuanı ısırgan otlu ve dengeleyici şampuan özellikle saçları aşırı yağlananlar için uygun 1 tresan  şampuan içerisine 1 kapat çam terebentin esası dökün ve karıştırın
  2. Bioxcin serumu her ne kadar etkisiz olsa da şampuanı saçlar için besleyici Bioxcin şampuan içerisine 1 kapak çam terebentin yağı koyun ve karıştırın 1 gün sonra kullanmaya başlayın.
  3. Otaci şampuan bitki özlü otaci şampuandan saç tipinize uygun olanı seçin ve bu şampuan içerisine yarım kapak kadar çam terebentin esansı kullanın.

İlk olarak yukarıda yazdığımız gibi şampuan içerisine çam terebentini kullanıyoruz. Saydığımız şampuanları tercih etmeseniz bile kendi şampuanınız içerine mutlaka çam terebentin kullanmanızı öneriyoruz. Saçlarınıza en erken 2 günde 1 ilaçlı şampuan kullanınız günlük kullanılan her türlü şampuan ve saç temizlik ürünü saçlara daha fazla zarar verir.

  • İkinci olarak saçlardaki kan dolaşımınız hızlandırmak ; Gerçek fırça tarakla her gün en az 5 dakika veya 2 günde bir 10 dakika Saçlarınıza masaj yapın, Tarağı saç diplerinize hafif bastırarak kullanınız. Sadece saçlarınızı taramanın hiçbir etkisi olmayacaktırç Saç dökülmesi olan kadın erkek herkesin uygulaması gereken bir  yöntem saçlarda kan dolaşımınız hızlandırmaktır. İster yaş faktörü ister cinsiyet isterse de beslenme ile hava kirliliğinden kaynaklanan saç dökülmeleri olsun kan dolaşımını hızlandırdığınız ölçüde dökülmeyi azaltabilir zamanla saç oluşumuna katkıda bulunabilirsiniz.
  • Saçlar için Bitkisel besleyiciler ;   Saç dökülmesini önlemekte en etkili yöntem şüphesiz ki sarımsaktır. Sarımsak ve zeytin yağlı saç bakımı kokusu kötü fakat etkili sonuca sahip bir yöntemdir. Öncelikli olarak yarım 250 gr lık bi kavanoza zeytin yağı koyuyoruz ve içerine iyice dövdüğümüz büyüklüne göre 20 ile 30 diş sarımsağı koyuyoruz. Sarımsaklar iyice dövülmüş olmalı daha sonra kavanozun kapağını kapatıyoruz ve 15 gün boyunca hiç açmıyoruz. 15 gün sonunda Saç besleyici yağımız hazır oluyor.

                  Çam terebentin yağını haftada 2 kez 1 bardak çaya 1 damla koyarak ağız yoluyla da almanızda ayrıca fayda var.

               Saç dökülmesi için önerilen susam yağı, sarımsak yağı, yılan yağı , ısırgan otu tohumu yağı, hint yağı ceviz yağı gibi yöntemlerin hepsi denenmiş çoğundan etkili bir sonuç alınamadığı  ve Ardıç yağının kısmi bir etkisi olması dolayısı ile yazılmamıştır. Şayet saç dökülmesinden ziyade saç kırılmasından şikayetçi iseniz Yılan yağı ve menekşe yağı kullanabilirsiniz. Bizim anlatımımız saç dökülmesine karşı çözümler olduğu için kırılma ve bakım yöntemleri ile diğer yöntemlerle ilgili bilgileri daha sonraki yazılarımızda bulabilirsiniz. 

  • Saç dökülmesini önleyen ilaçlar;  12 adet denenmiş serumdan sadece minoxil forte etkili olmuştur. Piyasada var olan 12 adet serum denenmiş ilk aylarda  kısmi bir etki yaşatmış olsalar da sonuç olarak saç dökülmesini hızlandırmaktan başka bir işe yaramamışlardır. Çevrenizde 1 serumu 15 gün kullanmış ve saçımda tüy çıkıyor diyenlere itibar etmeyiniz Bir saçın etkin beslenme ve sonuç verme süresi 2 ile 6 ay  arasıdır. Saç için spreyler ve serumlardan sadece minoxil i tavsiye ediyoruz. 

        Minoxil Kullanım koşulları sabah 5 akşam 5 fıstır. Hızlı saç çıkaracak düşüncesiyle 8-10 fıs kullanmayınız. Aşırı kullanımı kalp çarpıntısına nende oluyor özellikle ilk kullanımlarda Bu durumu hissediyorsunuz. Fakat doğru ve düzenli kullanımda minoxil forte %5 ve %2 saç oluşumunu gerçekten destekliyor ve saç çıkarma konusunda diğer bilinen tüm ilaçlardan etkili ( minoxil daha önce kanser hastalığını tedavi için kullanılan bir ilaçken kanser hastalarının belirli bir süre sonra aşırı kıllanmalarıyla keşfedilmiş bir yöntemdir. Daha sonra bu etken madde %5 e ve %2 e düşürülmüş ve sadece saç bölgesine uygun olarak kullanılması için tasarlanmıştır. ) Minoxil in siyah ve arap olan ı daha ucuz diye kullanmayınız Denenmiş ve hüsrana uğranmıştır. Minoxil forte nin dahi sahteleri piyasada çokça olduğu için güvendiğiniz bir eczaneden temin edin.   Kullanım süresi ; her bir şişe 1 ay için tasarlanmıştır. Ve 1 şişe bittikten sonra saç dökülmesinin iyice azaldığınız 2 ayın içerisinde tamamen durduğunu göreceksiniz. Özellikle erkekler saçlarını kısa tutar ve saçlarına tarakları ile haftalık bakımlarını ihmal etmezlerse en kötü olasılıkla 4 ay içerisinde saçlarındaki yoğun kıllanmayı ve yeni saç oluşumlarını göreceklerdir.

 

  • Erkekler de saç çıkarma; Yazımızın sonunda resim galerimizde dökülen saçlarımı 6 ay gibi bir sürede nasıl çıkardığımı göreceksiniz. haftalık ve aylık olarak resimleri eklenmiştir. Uyduruk ve fotoshop lanmış saç resimlerine benzemediğini göreceksiniz bu resimler tamamen bana ait olduğu için başka bir yerde dahi göremezsiniz. yeni saç çıkarmak için ilk olarak saçlarınızı kazıtmayı göze almalısınız.  1 senelik uğraş sonunda bir türlü çıkartamadığım saçlarımı kazıtma kararı aldım bu kararımda denediğim serumlardan birinin saçlarımı aşırı derecede mahvetmesinin de etkisi oldu

Saç çıkartan yöntem ;

1.       Saçları usturaya vuruyoruz. İlk başlarda 1 aylık bir sürede saçları 2 ila 3 günde bir kazıtıyoruz. 5 ila 6 ıncı kazıtma esnasında saçların neredeyse 2 kat kalınlaştığını göreceksiniz. Daha sonra 2 ve 3 üncü aylarda haftada 1 ve 3 ile 6 ay arasındaki sürede de 15 günde bir saçları usturayla kazıtıyoruz.

2.       Saçlarınızı her kazıtmadan 2 gün sonra  2-3 diş sarımsağı ortadan yararak saçlarımıza bastırarak sürüyoruz. Saç diplerinizde yanmayı ve kızarmayı görmeniz gerekiyor. Daha sonra sarımsağın etkisi için 1 ile 3 saat arası saçlarınızı yıkamayın. Unutulmaması gereken nokta kazınmış saçlarda saç diplerinin yeni yeni göründüğü esnada bu yöntem uygulanmalı bunun nedeni saçların sarımsağı iyice parçalaması ve sarımsaktaki etken maddeyi saç diplerine çekmesi.

3.       Minoxil sabah 5 ve akşam 5 fıs olarak kullanın en azından saçları kazıttığınız ilk 3 aylık sürede aksatmadan kullanmaya gayret ediniz kazıtma esnasında gürleşen ve sarımsak sayesinde iyice beslenen saçları sağlamlaşmasını tüylerin iyice beslenmesini sağlayacak ve toplamda 3 aylık sürenin sonunda sonucu net olarak görmenize olanak sağlayacaktır.

Yeni saç çıkması ;  Yukarıdaki saç çıkartan yöntemle 1-6 arasında saçlarınızın nerden nereye geldiğini göreceksiniz resim galerimizde tarihleriyle verilmiş saç değişim resimlerini inceleyiniz. 1 ay sonra kalınlaştığını gördüğünüz saçlar 3 ayda nerdeyse 2 katına çıkıyor ve  6 ay sonra saçlarınız hiç dökülmemiş gibi oluyor.

 

Buyurun resim galerimizden değişimi kendimiz görelim

 

Saç kıranın tedavisi için tıklayınız

saç bakım maskeleri için tıklayınız

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx