Örgü Kazak Modelleri
örgü panço modeli yeşil

Örgü Kazak Modelleri


ÖRGÜ KAZAK MODELLERİ

Örgü modelleri;Örgü kazak, Şişle örülen kazak modelleri,örgü panço,erkek örgü kazak,bayan örgü kazak ve çocuk örgü kazak modelleri. En güzel Örgü kazak modelleriniz siz sevgili ziyaretçilerimiz için derledik.

Örgü modelleri, örgü kazaklar resimli anlatım

Şişler hazırsa sayfanın altındaki hırka tarifimizi yada resim galerimizdeki resimli anlatımları olan örgü kazak modellerimizi örmeye başlayabilirsiniz.

Örgü kazak : Yünden yada dokuma ipinden şiş yardımıyla örülen el yapımı kazaklardır. 30 yaş üstü insanlar hatırlar eskiden trikolar kazaklar firmalar bol değildi bazen kış aylarında anneleriniz in veya büyük anneleriniz in ördüğü kazaklardan giymişsiniz. Kış aylarında aile büyükleri çocukları üşümesin veya  kadın oturmalarında vakit geçirmek için el işi yapmayı severlerdi en sevilen eli modelleri örgü patikler,örgü kazaklar ve örgü berelerdi.

Örgü kazaklar trikolara oranla çok daha organik ve kalitelidir. Fabrikasyon üretiminde seri üretimden kaynaklı zarar görebilen örgü modeller. El işi olduğunda bu hatalardan uzak üretilirler.El işi kazanların en büyük avantajı istediğiniz renkte isterseniz rengarenk veya istediğiniz renklerle karışık örebilirsiniz. İstenirse el işi kazak örgülerine arma resim şekilde işlenirdi fakat fabrikasyonlarda böyle bir durum söz konusu değildir.El işi örgü çok fazla emek ve zaman gerektirir. Fabrika üretimlerse çok daha seri ve hızlıdır. Avantajları ve maliyet azlığından Fabrikasyon üretimlerin ülkeye yerleşmesiyle el işi örgü modelleri unutulmaya yüz tuttu. Fakat halen daha örgü modelleri kullanan bayanlar için birbirinden güzel örgü kazak modelleri , örgü patikler , örgü bereler ve el işi örgü örnekleri bulunmaktadır.

Bizde siz sevgili ziyaretçilerimiz için en güzel örgü modellerini araştırıp derledik Resim galerimizden istediğiniz örgü modelini inceleyebilir. Ve beğendiğiniz modeli dokumaya başlayabilirsiniz.

Resim galerimizde görebileceğiniz bazı modellerin anlatımı :

Panço örgü modeli : 2 Adet 100gr ip ve 7 numara şiş ile örebileceğiniz kolay bir panço modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle 70 ilmek atarak uzun parçanın örgüsüne başlıyoruz. Bir sıra ters örgüden sonra bir sıra düz örüyoruz. 198 sıra bu şekilde örüyoruz. Kısa parçayıda yine 70 ilmek atarak başlıyoruz ve 90 sıra düz örgü ile devam ediyoruz. Kısa ve uzun parçalar örüldükten sonra birleştirme işlemine geçiyoruz. Uzun parçanın uzun kenarı ile kısa parçanın kısa kenarını dikiyoruz. Diğer kenarlarda da aynı dikme işlemini yaptıktan sonra sıra yaka kısmına geliyor. Yaka kısmını da ördükten sonra örgü bitiyor pançonuz hazır.

Kazak örgü modellerimiz : resim galerimizde Kazakların nasıl örüleceğini anlatan fotoğraflarımız mevcut  4 adet kazak ve hırka modelini Nasıl öreceğiniz tarif ediliyor.

Kazak örme resimli anlatım resimlerimize bakınız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx