Masaj yağı Yapımı
Masaj yağı yapmak

Masaj yağı Yapımı


 

MASAJ YAĞI

YAPMAK

 Daha önceki yazdığımız masaj yağı yapılışlarının devamı olarak bu masaj yağı yapımında çabuk masaj yağı yapımı, kasa gevşetici masaj yağı yapımını anlatacağız

 Çabuk hazırlanan masaj yağı

Cildi ferahlatan ve gençleştiren nane yağı kullanabileceğiniz en iyi masaj yağlarından biridir. Nane yağını, ay çiçek yağı ile karıştırıp masaj yağı elde etmek saniyelerinizi bile almayacak.

1 bardak ayçiçeği yağı ile 1 bardak nane yağını karıştırın masaj yağınız hazır. Soğuk ve karanlık bir ortamda 1 sene kadar dayanır.

Okaliptüs özlü kas gevşetici masaj yağı

Okaliptüs mucizevi bir bitkidir Kas gevşetici özelliğe sahip harika bir masaj yağıdır. Kas ağrılarını dindirip, yorgunluğu almasının yanı sıra stres ve beyin yorgunluğuna da iyi gelme özelliği vardır.

Hazırlanışı : 1 çay bardağı ay çiçek yağı, 1 çay bardağının 4 te 1 i kadar taze okaliptüs yaprağı.

Ay çiçek yağını ve okaliptüs yapraklarını bir tavaya boşaltın 10 dakika kısık ateşte ısıtın yağ kızışmadan önce ocaktan alın ve iyice süzün masaj yağınız hazır.  Daha etkili bir sonuç istenirse masaj yağı hazırlanış süresi uzatılabilir : ay çiçek yağını bir kavanoza koyun ve daha sonra okaliptüs yapraklarını da bu kavanoza ilave ederek iyice karıştırın. 2 hafta boyunca serin bir yerde muhafaza edin. Daha sonra karışımı içindeki yapraklardan arındırmak için iyice süzün elde ettiğiniz yağı temiz bir kaba boşaltın masaj yağınız hazır. serin yerde muhafaza edilirse Ortalama olarak 1 yıl kadar dayanır. Unutmayın bu masaj yağı diğerlerinden farklı olarak vücut stresine iyi gelir beyni dinlendirir. Aynı zamanda kasları en iyi şekilde gevşetir.

 

Diğer Masaj yağları için Tıklayınız

 

(1) Comment

  1. Pingback: masaj yağı hazırlama | Yasamca Net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx