Kız Bebekleri için Örgü Ceket
Bebekler için örgü ceket örnekleri

Kız Bebekleri için Örgü Ceket


KIZ BEBEK

ÖRGÜ CEKET

Bebek Örgü Ceket Örnekleri: Kız bebekleri için tarifini verdiğimiz örgü ceket modelini  3 aydan 24 aylık bebeklere kadar örebilirsiniz, Tek yapmanız gereken örgü açıklamasında yer alan 3 er ilmek artırmak veya azaltmak Basit ve yalın anlatımlı Bebek örgü ceket modelinin şablonlarını ve resimlerini sayfa sonunda yer alan resim galerisi bölümümüzde Bulabilirsiniz.

 

Malzemeler: Akıllı ip sütlü kahve pembe 2 yumak yada ( Alize şekerim bebe 207 2 yumak ) – Şiş 3,5 numara.

Beden: 3-6-9-12-18-24 Aylık

Verilen ilmek sayıları 9 aylık içindir. Daha küçük aylık için 3 ilmek veya 3 sıra eksik, daha büyük aylık için 3 ilmek veya 3 sıra fazla hesap ediniz.

 

Kız Bebek Örgü Ceket Yapılışı

ÖN: 42 ilmekle 4 düz 2 ters lastik başlanır. 10 sıra ( 3cm ) sonra düz örgüye geçilir. 10 cm düz örgüden sonra kol oyuğu için tek taraftan önce 3, sonra 1 ilmek kesilir. Yaka için, 15 cm sonra diğer taraftan 12 ilmek birden kesilir. Daha sonra 4 kere 1’er ilmek kesilir ve omuzlarda ilmekler kapatılır. Şemada gösterilen ilik yeri için, tek parçayı örerken verilen ölçülere uygun yerde düğme iliği açılır.

ARKA: 72 ilmekle 4 düz 2 ters lastik başlanır. 10 sıra ( 3cm ) sonra düz örgüye geçilir.10 cm sonra kol oyuğu için her iki yandan önce 3’er, sonra 1’er ilmek kesilir. 21 cm sonra yaka için ortadaki 12 ilmek kesilir. 2 cm sonra ilmekler kapatılır.

KOL: 44 ilmekler 4 düz 2 ters lastik başlanır. 10 sıra ( 3cm ) sonra düz örgüye geçilir. 5 sırada bir yanlardan 1’er ilmek arttırılır. 10 cm sonra iki yandan 3’er ilmek kesilir. Her geliş gidişte 1’er ilmek kesilerek kol tamamlanır.

MONTAJ: Düğme kenarlarına şiş takıp, 4 düz 2 ters 10 sıra örülür. Tek tarafta düğmeler için ilik açılır. Omuzlardan dikilir. Yakaya şiş takıp, 10 sıra 4 düz 2 ters örülür. Düğme iliklerinin birbirine denk gelmesi için şemaya bakınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx