Kıvanç Tatlıtuğ
Kıvabç tatlıtuğ ve sevgilisi Azra Akın

Kıvanç Tatlıtuğ


KIVANÇ TATLITUĞ

Kıvanç Tatlıtuğ filmleri neden dizi ve sinemayı seçti, Kıvanç Tatlıtuğun Resimleri, Kıvanç Tatlıtuğun Kariyeri, Kıvanç Tatlıtuğun Hayatı, Kıvanç Tatlıtuğ ve kainat güzeli sevgilisi Azra Akın, Kıvanç ve azra evleniyormu?, Kıvancı Mankenlikten oyunculuğa sürükleyen olay nedir. Kıvanç Tatlıtuğun son filmi Kelebeğin rüyası

Ünlü model ve dizilerde gösterdiği üstün başarılarından dolayı çok sevilen kıvanç tatlıtuğ mankenlikten çok dizilerle adından söz ettiriyor. Kıvanç Tatlıtuğ 5 kişilik bir ailenin çocuğu olarak Adana’da dünyaya gelmiştir. Babası Yugoslav kökenli annesi ise Edirnelidir. Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World yapılan 2002 güzellik yarışmalarında 1. Liği kazanarak adını duyurmuştur. Fakat asıl adını duyurduğu zaman ise 2005 te başladığı oyunculuk kariyeridir. Gümüş dizisinde Mehmet karakterini canlandırmasıyla Türk televizyon dizileri seyredenlere kendisini sevdirmiştir.
KIVANÇ TATLITUĞ’UNHAYALİ: Kıvanç Tatlıtuğ ünlü bir basketbol oyuncusu olmak istemiştir. En büyük hayali ise NBA’de basket oynamaktır. Adana’da yaşadığı dönemlerde birçok klüpte basketbol oynamıştır. Daha sonra Ülker spordan teklif gelince 2 yıl bu klüp de oynadı daha sonra Beşiktaş ve Fenerbahçe basket klüplerin de 1 er yıl oynadı. Basketbol çok seven oyuncumuz sakatlanmasının ardından basketi bırakmak zorunda kaldı.
KIVANÇ TATLITUĞ’UN MANKENLİK KARİYERİ: Basketbol oynarken etrafındaki insanların fiziğine yaptığı güzel sözler onun manken olmasında adım atmasında etkili olmuştur. Ama asıl etkileyen ve bu işe girmesini isteyen annesi olduğunu söylüyor. Ajansların Tatlıtuğ’u beğenmesinden sonra mankenlik hayatı başlamıştır. 2 yıl ajanslarda çalıştıktan sonra 2002 yılında best model of Turkey yarışmasına katılıp birinci olmuştur. Bu yarışmada birinci gelen Kıvanç Tatlıtuğ best model of the world yarışmasına katılmaya hak kazanmış ve burada da birinci gelmiştir. Dünyaca tanınan manken Fransa ya yerleşmiş Successten gelen teklifle burada 1,5 yıl kalmıştır.
KIVANÇ TATLITUĞU’UN OYUNCULUK KARİYERİ: Tatlıtuğ Paris’te yaşarken bir çok diziden teklif geldiğini öğrenince Fransa dan geri dönmüştür. Sinema televizyona her zaman ilgi duyduğu için bu teklifleri değerlendirmeye başlamıştır. Oyuncu olmaya karar veren Kıvanç Tatlıtuğ oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. 2005 yılında Gümüş dizisinde Mehmet karakterini canlandırmasıyla başrol oynamış adını iyice duyurmuş ve bütün genç kızların kalbini feth etmiştir. Dizi Arap ülkelerinde ve Türkiye de çok sevilmiştir. Bazı ülkelerde ahlaka uymadığı gerekçesiyle kaldırılmıştır. 2006 yılında Menekşe ve Halil dizisinde oynamış Halil karakterini canlandırmıştır. 2007 yılında sinema filminde Muzaffer karakterini canlandırmış fakat film çok tutulmamıştır. En iyi çıkış yaptığı dizi ise 2008 yılında Beren Saat’le başrol paylaştığı Aşk-ı Memnu dizisi olmuştur. Halid ziya Uşaklıgil’in kitabından uyarlanan dizi çok sevilmiş hala tekrarları bazı televizyon programlarında izlenmektedir. Dizide Behlül Haznedar karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ Altın Kelebek Ödüllerinde En iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır. 2010 yılında Ezel dizisinde kısa bir bölüm oynamış şimdi ise Kuzey Güney dizisiyle yine başarı elde etmiştir. 2012 yılında yine en iyi oyuncu ödülünü kazanmıştır.
KIVANÇ TATLITUĞU’UN İLİŞKİSİ, AŞK YAŞAMI: Kıvanç tatlıtuğu 2002 yılında dünya güzeli olan Azra Akın la birlikte olmaya başladı 6 yıl süren ilişkilerinin ardından 2008 yılında ayrılmışlardı. 2 ay ayrı kalan çift tekrar barıştılar ve evlenmeye karar verdiler. 2013 yılında hala birlikte olan Kıvanç Tatlıtuğ ve sevgilisi Azra Akın çiftin evlenmelerini dört gözle bekliyoruz.
Kıvanç Tatlıtuğ hakkında Bunları biliyor muydunuz?
– Tek eşlilikten yana olduğunu,
– Duygusalımdır ama aşırı değil
– Hayat görüşlerinin katı olduğunu ve sert olduğunu,
– Sevgilim varsa gözüm asla dışarıda olmaz
– Allah’a son derece inanan ve dinine bağlı olduğunu,
– Para pul şan ve şöhretin ikinci planda olduğu
– Ailesine aşırı düşkün
– En çok gözlerini beğendiğini,
– Denizin derinliklerine dalmayı çok sevdiğini,
– İstanbul’a hâlâ alışamadığını,

 

 

Xnxx