Kirpik uzatma yöntemleri
Doğal kirpik uzatma yöntemleri

Kirpik uzatma yöntemleri


KİRPİK UZATMANIN DOĞAL YOLLARI 
Kirpik uzatma yöntemlerinde Kalıcı ve uzun süreli kirpik uzatma yöntemleri şart. Kirpiklerimiz bakışlarımıza derinlik kazandırır. Bu derinliği en iyi şekilde göstermek için kirpikleriniz uzun olmalı
Kirpik uzatmak artık her güzellik salonun da teknoloji yardımıyla daha kolay olsa da neden paranız boşa gitsin ve neden doğal olmayan bir uygulama tercih edesiniz?
Kirpikler yaşımız ilerledikçe döküleceği gibi kalınlığını ve uzunluğunu da kaybeder. Bu da makyaj silmemek kötü maskara kullanmak gibi bir çok nedeni vardır. Daha önceki yazılarımızda göz bakımını anlatmıştık kirpik tabiî ki göz bakımını güzelliği ve seksiliği tamamlayan en önemli unsurdur. Şimdi vereceğimiz tariflerle daha etkili bakışlara sahip olmamanız için hiçbir neden yok.

Kirpik uzatma Taktikleri

. Öncelikle eski biten maskaranızı atmayın. Güzelce temizleyin bakım yapmada çok işinize yarayacak.
. Kirpikleriniz çok sert oluyorsa renksiz rimel kullanmayı tercih edin. Sertleşen kirpikler kırılmaya müsaittir.
. Lens kullanıyorsanız önce rimel sürüp ardından lensinizi takın.
. Aynı ölçülerde kunduz yağı ve gliserini kullanmadığınız maskaranızın içine koyun her akşam yatmadan kirpiklerinize sürün maskara kullanın ki gözlerinize kaçmasın. Bu karışım kirpiklerinizi kalınlaştıracak.
. Saf eczaneden alacağınız badem yağını yine biten ve temizlediğiniz maskaranın içine koyabilir her akşam düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda hem kıvrık olacak hem de adım adım uzadığını fark edeceksiniz.
. Yatmadan önce mutlaka göz makyaj temizleyicisi ile gözlerinizi temizleyin sabaha kaldığında makyaj kirpiklerinize ve tüm gözünüze zarar verecektir.
. 1 bardak kaynatılmış su, 1 çorba kaşığından biraz az kakao yağı ve 1 çay kaşığı hint yağını ocakta krem kıvamına gelene kadar ısıya direkt maruz kalmayacak şekilde uygulayın. 1 ay boyunca kirpiklerinize uygulayın maskara ile yapın ki gözünüze kaçmasın.
. 3’er tane ceviz ve fındığı ezin ve tavaya koyun içine 1 çay kaşığı buğday özü yağı, 1 çay kaşığı soya yağı, 1 çay kaşığı lanolin ve 1 yemek kaşığı badem yağını koyun ve ateşte hafifçe ısıtın. Daha sonra süzün ceviz ve fındık parçası olmasın. Bu karışımı kirpiklerinize maskara yardımı ile yedirin.
Kirpikleriniz dökülüyorsa aldığınız vitaminlerin önemi büyük. Kükürtçe zengin gıdaları tüketmeyi ihmal etmeyin. Bu kaşlarınıza da çok iyi gelecek.
. Normal kavurduğunuz fındığı da kavurduktan hemen sonra kaş ve kirpiklerinize sürerseniz faydasını göreceksiniz.
. Dövülmüş kinini 1 bardak ılık çaya koyun ve 3 gün boyunca kirpiklerinize dipten uca doğru sürün kirpiklerinizin dökülmesini engelleyecektir. 3 gün sonra tekrar aynı şekilde yapıp kullanabilirsiniz 3 günde bir uyguladığınız kürü yenileyin.
. Kirpiklerinizi daha çabuk uzar diye kesmeyin herkes de aynı uzamıyor.
. Kirpiklerinizi mutlaka nemlendirin ki kırılıp kopmasın.

 

En iyi maskaralar ve diğer kirpik uzatma yöntemleri için tıklayınız

 

Yüz Güzelliği için Yüz güzellik bölümümüze bakabilirsiniz

(1) Comment

  1. Pingback: Kirpik uzatma | hayatinmodasi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx