Kayık Yaka Örgü Kazak Modelleri
Bayan Kayık yakalı kazak örneği

Kayık Yaka Örgü Kazak Modelleri


KAYIK YAKA

BAYAN ÖRGÜ KAZAK

Açıklamalı Bayan Kayık Yaka Kazak Örgü modelleri: Açık yakalı bayan örgü modelleri diğer adıyla kayık yaka örgü kazaklardan bu sefer sizler için harika bir örnek seçtik örneğin açıklamasının sonunda yer alan örgü şablonlarına bakmayı unutmayın

Malzemeler: Kırmızı simli 3 yumak yada ( Nako lame 1182 3 yumak ) – Şiş 3,5 numara – Örgü şekli düz örgü.

Açık Yaka Bayan Örgü Kazak Yapılışı

ARKA: 100 ilmekle başlanır. İlmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sıra lastik örgü yapıldıktan sonra düz örgüye geçilerek devam edilir. Beden boyu 40 cm.de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 1 kere 2, 1 kere 1 ilmek kesilerek devam edilir. Beden boyu 56 cm.de tüm ilmekler kesilerek arka parça tamamlanır.

ÖN: 104 ilmekle başlanır. İlmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sıra lastik örgü yapıldıktan sonra düz örgüye geçilerek devam edilir. Beden boyu 40 cm.de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 1 kere 2 ilmek kesilir, sonra 12 sıra örülür, ön yaka için yanlarda14’er ilmek bırakılarak ortadaki 62 ilmek kesilir. 3 sıra örüldükten sonra her iki iç kısımdan her 2 sırada bir 1’er ilmek arttırılarak omuzlarda 24’er ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 56 cm.de omuzlardaki ilmekler kesilerek ön parça tamamlanır.

KOL: 54 ilmekle başlanır. İlmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 20 sıra lastik örgü yapıldıktan sonra düz örgüye geçerken her 2 ilmekte bir 1 ilmek çıkartılarak 72 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 37 cm.de kol üst kesimleri için yanlardan 1 kere 3, 1 kere 2 ilmek kesilir. Daha sonra kesmelere her 2 sırada 1’er ilmek kesilerek devam edilir. Kol boyu 52 cm.de tepedeki 14 ilmek kapatılarak kol tamamlanır.

Açık Yaka Bayan Örgü Kazak Yapılışı KEMER: 20 ilmek başlanır düz örgü olarak 200 cm örülür.

 

Kayık Yaka Bayan Örgü Kazak Modeli için Resimler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx