Katy Perry'nin hayatı
Katy Perry Farklı saç Modelleri

Katy Perry’nin hayatı


KATY PERRY KİMDİR? KATY PERRY HAKKINDA HERŞEY

Katy Perry kariyeri , Katy Perry yaşamı, Katy Perry nin resimleri, Katy Perrynin sevgilisi, Katy Perry nin tarzı, Katy perry nin saçları

Katy Perry Bu günlerde şeker kız olarak biliniyor.

Katy perry sahne adıdır. Asıl adı Katherny Elizabeth Hudson’dur. Katy perry 25.10.1984 yılında Kaliforniya da dünyaya gelmiştir. Annesi Mary babası Keith olan 5 kişilik bir ailenin ortanca çocuğudur. Kendinden büyük bir ablası ( Angela Hudson ) ve küçük erkek kardeşi ( David Hudson ) dur. İrlanda İngiliz Alman ve Portekiz kökenlidir. Amcası yönetmen Frank Perry dir. Klisede papaz olan babası kety i 12 17 yaşları arasında koroyo dahil etmiştir. Bu ortamda büyüyen kety perry hristiyan kamplarına dahil oldu. Müzikle tanışması ve sevmesi klise de başlamıştır. Santa Barbara da çocukluk yıllarında dans eğitimi almıştır. Liseyi birinci sınıftayken müzik için okul hayatını bıraktı. Dokuz yaşından 16 yaşına kadar müzik eğitimi aldı.

KATY PERRY’nin KARİYERİ

Kariyer hayatına klisede koroda başlamıştır. Klise hayatından etkilenerek söz yazarlığı bestecilik ve lehçesini ilerletmiştir. O yıl nashville ye gelen rock grupları kendisini keşfetmiş beğenmişti. Aynı yıl gitar çalmaya ve şarkı söylemeye başladı. Red hill müzik şirketi ile albüm anlaşması yaptı. 2001 yılında ilk stüdyo albümünü yayınladı albümünde rock ve gosbel tarzlarını kullandı. Albümünü ünlü isimlerle çıktığı konserlerde destekledi. Ancak albümü başarı elde edemedi ve o yılın sonunda durduruldu. Farklı müzik tarzlarıyla bildiği şey çok azdı. Adının ünlü sinema oyuncusuyla benzerliğinden dolayı Kety Perry diye değiştirdi. Daha sonra sahnelerinde katy perry adını kullandı. Island Records şirketiyle 19 yaşında yeni bir albüm çıkarmak için anlaşma yaptı. Los Angelas a taşındı. Söz yazarlığını ilerletmesi için Glen Ballard kendisine yardım etti. Kety perry 2004 yılında ise Columbia record ile anlaşma imzaladı. Ancak şirket onu yeterli bulmadığı için albüm yapmadı ve onu The Matrix prodüksiyon ekibinin vokalisti yaptı. Bu sıralarda basının ilgisini çekmeyi başaran Kety Perry albüm hazırlığına başladı. Albümün bitmesine az kalan şarkıcıyla şirket anlaşmasını iptal etti. Albüm çalışması sonlandırıldı.  2004 yılında hazırladığı bir şarkı ile ( Old habits die hard ) 2005 yılında olan Altın küre ödülünde en iyi orijinal şarkı ödülünü kazandı.  Colombia records ile anlaşması sonlanan Kety perry 2006 yılında yeni bir şirket arayışına girdi. 2006 yılında virgine record ile anlaşma yaptı ve albüm hazırlığına başlandı ancak One of the Boys’u eksiklikler gördüğünü ve bu eksiklikleri gidermesini söyledi. Daha sonra Dr Luke ile çalışmalara başlandı ve imaj oluşturulmaya çalışıldı. İmajı tamamlandıktan sonra 2007 de çıkan “UR So Gay” şarkısı kety perry duyurmak için dijital olarak yayınlandı. Şarkıya çekilen klp ve Madonna’nın en çok dinlediğim şarkı demesi üzerine şarkı  kety perry adını duyurdu programlara konuk olarak çağırılmaya başlandı. 2008 yılında albümünün ilk singlenı çıkaran Kety “I Kissed a Girl” şarkısı Billboard Hot listelerinde yedi hafta boyunca zirveden inmedi. Birçok ülkede zirveye yükseldi ve adını dünyaya duyurmaya başladı. 2009 yılında ikinci albümünü ve ilk single parçası olan California Gurls ü çıkardı. Şarkısı çok sevildi ve dünya listelerinde zirveye yükseldi. 2012 yılında kopyası dahil en çok satan şarkıcı ünvanını aldı 2012 mart ayında Teenage Dream yeniden düzenleyerek The Complete Confection adı altında tekrar çıkardı. Albümün ilk single şarkısı “Part of Me” tüm listelerde bir numaraya yerleşti.

Katy Perry şarkılarından çok giydiği kıyafetlerlede çok dikkat çekiyor. Kıyafetlerinde meyve figürlerini tercih eden Kety Perry en çok karpuz desenli kıyafetleri tercih ediyor. 2012 yılında sadece bınlerce sakızdan yapılmış kıyafetler girmesi şarkıcıyı orijinal hale getiriyor.

Zorlu görev filminin setinde tanıştığı Russell Brand ile ilişki yaşamaya başladı. Sevgililer Hindistan’da nişanlandı 2009 da ve yine Hindistan’da 2010 yılında geleneksel bir törenle evlendi. Evliliğinin 14 ayında boşanmaya karar veren çift mali durumları yüzünden 2012 Temmuz ayında boşanabildi. Kety Perry nin yeni sevgilisi ise Baptiste Giabiconi isimli yakışıklı. Erkek arkadaşı oldukça mutlu olduklarını ilişkinin evliliğe doğru gittiğini söylüyor

KATY PERRY RESİMLERİNE GALERİMİZDEN BAKABİLİRSİNİZ. 

 

Xnxx