Kalın Telli saç bakımı
Kalın telli saçlar için en uygun saç modelleri

Kalın Telli saç bakımı


KALIN TELLİ   SAÇLAR İÇİN  BAKIM

Kalın telli saçlara bakım, kalın telli saçlar için bakım önerileri,Kalın telli saçlara sahip olduğunuz için şanslı ve avantajlısınız. Kalın telli saçlar şekle girerseler bir harika görünürler fakat kolay şekil almazlar ve asidirler. Bu tür saçlarınız varsa bizim tavsiyemiz her gün yıkamayın haftada bir iki kez yıkamanız. yeterli ve şampuan kullanımından sonra mutlaka saç kremi kullanın ve ayda bir iki kez saçınıza maske uygulayın.

Kalın saça sahip olmak zordur uğraşmak gerekir. İnce telli saçı olanlar kalın tellilere özenirken kalın tellilerde ince tellilere özenirler çünkü fön çekseler de bir süre sonra herhangi bir nemde yada yağmurda kabarmaya meyillidirler yalnız yapacağınız şey köpük yada spreylerdir. Gür ve çok saçı olanların çok yağlanmadıkları için kuru saç şampuanlarını tercih etmeliler. Kalın telli saçlara sahipseniz fön düzleştirici gibi ürünlerden mümkün olduğunca kaçının. Bu ürünler saçlarınızın nemini alacakları için zamanla her daim ihtiyaç haline getirir saçlarınızı. Saçlarınızı saç kurutma makinesi yerine eğer zamanınız varsa havlu ile ıslaklığını alıp kendi kendine kurumasına bırakın. Kalın telli saçlar çabuk kabardığı için geniş dişli taraklar tercih etmeliler. İnce telli saçları ağırlaştıran ürünleri tercih edin çünkü bu ürünler sizin saç tipiniz için uygundur. Saçlarınızı hacimli olmasını değil yumuşamasını sağlamalısınız. Saçlarınız uzun ise wax ya da jöleyi sadece saç uçlarınıza sürünüz çünkü saçınızı kuruturlar. Saçlarınız kuru yapıya sahip oldukları için en geç 2 ayda bir uçlarından kestirmelisiniz. Bu tip saçlarda kullanılabilecek en doğru saç kesim yöntemi ise omuz hizasında hafif katlı perçemler olabilir. Şampuan seçimi yaparken avokado yada badem yağı gibi nemlendirici etkisi olan şampuanları tercih edin. 

saç kesimleri PİXİE kesim BOB kesim KATLI modeller tam sizin için uygun saç kesim modelleridir. Pixie kesim kısacık kesimde denebilir çalışan kadınlar için en uygun model olabilir bakımı kolaydır ve şeklini uzun süre korur. Bob kesim ise omuz yada kulak  hizasında saç modeli  dar yüze sahip iseniz kulak hizasında olanı tercih eder yüzünüz yuvarlak ise omuz hizası sizin için uygun olandır. Katlı kesim iyi bir katlı kesim modeli kestirirseniz rahat şekil verir ve çok havalı saçlara sahip olursunuz. Çok kalın ve gür olmasından şikayet ediyorsanız kuaförünüze söyler ara makas attırabilirsiniz bu saçlarınızın yoğunluğunu azaltacaktır.

 

Diğer saç bakım yöntemleri ve saç maskeleri  için Tıklayınız

 

Kalın Telli Saçlar İçin Maske Ve Kürler  Tıklayınız.

 

Her Tip Saç için Bakım ve maske Tarifleri

 

 

(2) Comments

  1. Pingback: dalgalı saçlar için bakım önerileri | hayatinmodasi.com

  2. Pingback: Saçlar için maske tarifleri | hayatinmodasi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx