Anlatımlı Erkek örgü Süveter
Bu yazının resmi ile ilgili sorun olduğu için benzeri bir resim koyduk

Anlatımlı Erkek örgü Süveter


 ERKEK  ÖRGÜ 

SÜVETER MODELLERİ

Malzemeler: Koyu yeşil 4 yumak ( Nako merino 4377 4 yumak ) – Şiş 6 numara – Örgü şekli modelli örgü

Anlatımlı Örgü Erkek Süveter Yapılışı

ARKA: 80 ilmek başlanır. İlmekler 1 ters 1 düz olarak dizilip 3 cm lastik örgü yapıldıktan sonra düz örgüye geçilir. Beden boyu 38 cm.de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 1 kere 2, 1 kere 1 ilmek kesilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 59 cm.de arka yaka ortasından 24 ilmek kesilerek omuzlarda kalan 22’şer ilmekle 2 sıra örüldükten sonra omuzlardaki ilmekler kesilerek arka tamamlanır.

 ÖN: 80 ilmekle başlanır. İlmekler 1 ters 1 düz olarak dizilip 3 cm lastik örgü yapıldıktan sonra modelli örgüye geçilerek diyagram takip edilir. Beden boyu 38 cm.de kol evi için yanlardan 1 kere 3, 1 kere 2, 1 kere 1 ilmek kesilir, aynı anda ön yaka ortasından da ilmekler ikiye ayrılarak bedenin her iki yanında 22 ilmek kalana dek iç kısımdan her sırada 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 59 cm.de omuzlarda kalan 22’şer ilmek kapatılarak bitirilir.

KOL VE YAKA BANTI: Tüm yaka kenarından şişe 126 ilmek takılarak ilmekler 1 ters 1 düz olarak dizilir, ön yaka ortasına gelen kısımdan 1, her sırada 3 ilmek birlikte alınarak örgüye devam edilir. 8 sıra örüldükten sonra tüm ilmekler kesilerek yaka tamamlanır. Her iki kol içinde şişe 90’ar ilmek takılarak ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 8 sıra lastik örgü yapıldıktan sonra kesilerek bitirilir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx