Çocuk Örgü Kazak Modelleri

Çocuk Örgü Kazak Modelleri


DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK KAZAK

Çocuklar için örgü kazak modelleri; çocuk örgüleri modellerinde ilk olarak büyük çocuklar için desenli örgü kazak modelini daha sonra küçük çocuklar için örgü kazak modelinin nasıl örüleceğini anlatacağız. Örgü kazak modelleri için farklı şablonlar verilmiştir hangi yaş için kazak örecekseniz o kazak açıklamasındaki şablonu kullanınız.

 

Büyük kız çocuğu

Malzemeler: Renk no 79, Şiş numarası 4 / 221 gr yün

Desenli örgü çocuk kazak modeli yapılışı Ön: 108 ilmekle 2/2 lastik başlanır. 16 sıra sonra düz örgüye geçilir. Kol oyuğu için her iki yandan önce 2 sonra 2 kere 1’er ilmek kesilir. Yaka oyuğu için kol oyuğundan itibaren 15 cm sonra ortadaki 24 ilmek kesilir. Sonra 2 kere 3, ve omuz bitimine kadar 1’er ilmek keserek kapatılır.

Desenli örgü çocuk kazak modeli yapılışı Arka: Ön gibi örülür yaka oyuğu için kol oyuğundan itibaren 19 cm sonra ortadaki 30 ilmek kesilir.

Desenli örgü çocuk kazak modeli yapılışı Kol: 54 ilmekle 2/2 lastik başlanır. 16 sıra sonra düz örgüye geçilir. 7 sırada 1, her iki yandan 1’er ilmek arttırılır. 27 cm sonra her iki yandan 1’er kere 3’er ilmek, daha sonra devamlı 1’er ilmek kesilir. 10 cm sonra ilmekler kapatılır.

Desenli örgü çocuk kazak modeli yapılışı Montaj: Omuzlardan biri dikildikten sonra yakaya şiş takıp, 8 sıra 2/2 lastik örülür. Diğer omuz ve kollar dikildikten sonra beden tamamlanır. Tülbentle ılık ütü tavsiye edilir.

sabllon cocuk orgu genc Çocuk Örgü Kazak Modelleri

Büyük çocuk için örgü şablonu yakınlaştırmak için resme tıklayınız

 

DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK KAZAK

Küçük kız çocuğu

Malzemeler: Renk no 79, Şiş numarası 4 / 250 gr yün

 

sablon orgu kazak cocuk Çocuk Örgü Kazak Modelleri

Küçük çocuk kazak örgü şablonu yakınlaştırmak için resme tıklayınız

Desenli örgü çocuk kazak modeli yapılışı Ön: 107 ilmekle 1/1 lastik başlanır. 4 sıra sonra düz örgüye geçilir. Her 10 sırada 1, yanlardan 1’er ilmek kesilir. 45 cm sonra kol oyuğu için önce 3 sonra 2 ilmek kesilir. 7 cm sonra yaka oyuğu için ortadaki 15 ilmek kesilir. Daha sonra 2 kere 3’er ilmek omuz eni 7 cm olana kadar 1’er ilmek kesilir.

Desenli örgü çocuk kazak modeli yapılışı Arka: Önle aynı örülür. Yaka oyuğu için kol oyuğundan itibaren 12 cm sonra ortadaki 21 ilmek kesilir.

Desenli örgü çocuk kazak modeli yapılışı Kol: 84 ilmekle 1/1 lastik örülür. 4 sıra sonra örgüye geçilir. 7 sırada 1, her iki yandan 1’er ilmek kesilir. Omuzlardan biri dikildikten sonra yaka kısmına şiş takıp 4 sıra 1/1 lastik örülür. Nemli bezle ılık ütü önerilir.

 

Diğer bebek ve çocuk örgüleri için Tıklayınız

Bütün örgü modelleri için Tıklayınız

 

 

 

Xnxx