Çocuk Odası Modelleri
Oyun alanlı çocuk odası modelleri

Çocuk Odası Modelleri


ÇOCUK ODASI MODELLERİ

Çocuk odası dekorasyonu: Daha önceki yazılarımızda genç odası modelleri ile bebek odası modellerini ve bu odaları nasıl dekore edebileceğinizi yazmıştık. Şimdi birkaç çocuk odası modeli ile çocuk odalarının nasıl dekore edilmesi gerektiği hakkında ufak ip uçları bulabileceğiniz bir yazıyla sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Çocuk odaları  5 ile 13 yaş arası çocukların yaşam alanları diye tanımlanabilir. Özellikle bu yaştaki çocuklar çok fazla kurcalama eğiliminde olacakları için oda içerisinde sarkık lambalar, eşyalar, kırılmaya müsait eşyalar, büyük camlar ve buna benzer çocuklar tarafından kolaylıkla tahrip edilebilecek veya zarar gördüğünde çocuğunuza zarar verebilecek eşyalar bulundurmamalısınız.

İkinci olarak Çocuk odası dekorasyonu yaparken veya yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer etkense bu odanın kız çocuklarımı yoksa erkek çocukları tarafından mı kullanılacağı şayet kız çocukları için dekore ettirdiğiniz odalar resimlerde görebileceğiniz gibi pembe kırmızı ağırlıkta ve daha çok görsel zenginliği olan odalar olabilir, Erkek çocuklar içinse bunun aksine yeşil, mavi, veya sarımtırak renkler kullanılıp oyun alanı bakımından zengin kurcalamaya müsait bir dekor tercih edilmeli. Şayet oda da kız ve erkek çocuk birlikte kalacaksa o zaman kırmızı beyaz , mor , yeşil ve krem renkler kullanılabilir.

Dekorasyon esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise oda camı altına sehpa masa yada sandık tarzı bir eşyanın koyulmaması, dolabın çocukların yatağı üzerine düşmesine müsait bir durum oluşmaması için giysi dolabının yerinin iyi seçilmesi, yatak veya ranzaların yanına yüksek eşya dolabı konulmaması ve zeminde mümkünse çabuk tutuşan naylon halı veya çok yünlü bir halı kullanılmaması.

Unutmayın oda dekorunuz ne kadar harika olursa olsun özellikle 5-10 yaş arası çocukların bulunduğu odaları en geç yarım saate bir gözetim altında tutun.

Resim galerimiz den size uygun olan bir oda dekorasyonunu yaptırabilirsiniz. Bu galeride yer alan resimler herhangi bir markanın ürünü değildir. Şu veya bu mağazadan temin edin diye yazamayacağız. Fakat ilerleyen zamanlarda çocuk odaları için her markanın modellerini ayrı birer başlıkta açıklayacağız .

 

Xnxx