Bebek Örgü Tulum Modelleri
Erkek bebekler için örgü tulum modeli

Bebek Örgü Tulum Modelleri


3-6-9 AYLIK BEBEKLER

İÇİN TULUM MODELİ

Bebek Örgü Tulum Modelleri:  Bebek örgü modelleri anlatımımızda bu gün sizler için 3-6 aylık bebeklere uygun örgü tulum modelinin nasıl yapılacağını anlatacağız kız ve erkek bebekler için 2 farklı renkte aynı tutulum modelini ve bu modelin örülüş şeklini yazının devamında bulabilirsiniz. Örgü sırasında size yardımcı olacak örgü şablonlarını sayfa sonun yer alan resim galerisinde bulabilirsiniz. İster kendi çocuğunuz isterseniz torununuz için örebileceğiniz harika örgü tulumlar  ile bebeklerinizi soğuktan koruyarak güzel giyinmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Bebek Örgü Tulum Modelinin Yapılışı

Renk Erkek İçin: 40 Mavi, 01 Krem, 188 Yeşil 1’er yumak

Renk Kızlar İçin: 01 Krem, 32 Pembe, 187 Sarı 1’er yumak
Şiş: 3,5 numara
Beden: 3 aylık içindir. 3’er sıra arttırarak 6 aylık, 3’er tekrar arttırarak 9 aylık yapabilirsiniz.
Bebek tulum ön örülüşü: Mavi ( sarı ) ile 25 ilmek pirinç başlanır. 8 sıra ( 2,5cm ) sonra yeşil pembe ile düz örgüye geçilir. 10 sıra yeşil ( pembe ) – 2 sıra mavi ( sarı ) olarak renk sıralaması devam eder. 8 sırada bir, tek taraftan ( iç tarafa denk gelen ) 1’er ilmek arttırılır. Bu şekilde iki paça örülür. İki paçayı birleştirerek örmek için aralarına 9 ilmek atılır ve beden aynı renk sırasıyla devam eder. Ağ kısmından itibaren 18cm olunca kol oyuğu için iki taraftan önce 3, sonra 2, sonra 1 ilmek kesilir. Ağ kısmından itibaren 26cm olunca, yaka oyuğu için 10 ilmek kesilir. Sonraki sıralarda iki yandan 3, 2 ve, 2 kere 1’er ilmek kesilir. Omuza yakın son 8 sıra düğme iliği için pirinç yapılır ve iki adet ilik açılır.
Bebek tulum Arka Örülüşü: Ön gibi örülür. Yaka oyuğu için, ağ kısmından 30cm sonra ortadaki 16 ilmek kesilir. Yanlardan 2’şer ve 2 kere 1’er ilmek kesilir. Omuzlardan düğme olmayan kısım dikilir ve yakaya da ilmek takıp mavi ile ( sarı ile ) 2,5cm pirinç örülür. Tek kenara düğme için üçüncü ilik açılır. Düğmeler iliklenir. Her iki kola şiş takıp, yeşil ile 2,5cm pirinç örülür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx