Bayan  örgü Ceket modelleri
Şal yaka örgü ceket modeli

Bayan örgü Ceket modelleri


ŞAL YAKA ÖRGÜ CEKET

Şal yaka bayan örgü ceket, Şal yaka ceket modelleri, Bayan örgü ceket modelleri, Sarı şal yaka örgü ceket, Bayan örgü Ceketler, Bay bayan örgü ceket modelleri

Gereken Malzemeler: Renk bebek sarısı 700 gr Şiş 5 numara

ceket orgu sablonu Bayan  örgü Ceket modelleri

Şal yaka örgü ceket şablonu

Resmi göremiyorsanız resme tıklayarak yakınlaştırın 

Şal yaka örgü ceket modeli yapılışı Ön A KENARI: 84 ilmekle 15 düz / 6 ters örgüyle başlanır. 25 cm boyunca her 10 sırda 1 eksiltilir. Daha sonra 23 cm boyunca, her 2 sırada 1 eksiltilir. Bel oluşturulduktan sonra, kol kesimine başladıktan 2 sıra sonra, 1 ilmek kesilir ve 22 cm sonra omuzlarda bitirilir.

Şal yaka örgü ceket modeli yapılışı Ön B KENARI: 45 cm boyunca kesmeden örülür. Daha sonra her sırada 1 ilmek keserek 33 cm örülür. 4 cm kesmeden devam eder. Diğer ön taraf için A ve B kenarları yer değiştirerek tam ters yönde örülür.

Şal yaka örgü ceket modeli yapılışı Arka: 147 ilmek atarak 15 düz / 6 ters örülür. Her iki taraftan da 25 cm boyunca her 10 sırada 1 eksiltilir. Daha sonra 23 cm boyunca her iki taraftan da 2 sırada 1 eksiltilir. Kol oyuğuna kadar ( 12 cm boyunca ) 4 sırada 1 arttırılır. Kol oyuğu için önce 3, sonra 2, sonra 1 kesilir. 20 cm sonra ortada 25 ilmek kapatılır. ( yaka için ) 2’şer cm omuzlar için örülüp kesilir.

Şal yaka örgü ceket modeli yapılışı Kol: 47 ilmekle düz örgü başlanır. Her 10 sırada 1, her iki taraftan 1’er ilmek arttırılarak 44 cm örülür. Daha sonra 2 sırada 1, her iki yandan 1’er ilmek kesilerek 19 cm örülür.

ceket yaka yapilisi Bayan  örgü Ceket modelleri

şal yaka Örgü ceket yaka yapılışı

Şal yaka örgü ceket modeli yapılışı Yaka: 4 ilmekle haraşo başlangıçtan sonra sadece A tarafından olmak kaydıyla her sırada 1 arttırılır. 55 ilmek olduktan sonra şu şekilde devam eder.

( 1 ): B tarafından 10 ilmek ör; 1 arttır, haraşo devam et. ( 2 ): Diğer sırayı haraşo ör. ( 3 ): B kısmından 20 ilmek ör, 1 arttır, haraşo devam et. ( 4 ): Diğer sırayı haraşo ör. ( 5 ): B kısmından 30 ilmek ör, 1 arttır, haraşo devam et. ( 6 ): Diğer sırayı haraşo ör. ( 7 ): B kısmından 40 ilmek ör, 1 arttır, haraşo devam et. ( 8 ): Diğer sırayı haraşo ör. ( 9 ): B kısmından 50 ilmek ör, 1 arttır, haraşo ör. ( 10 ): Diğer sırayı haraşo ör. ( 11 ): B kısmından 60 ilmek ör, 1 arttır, haraşo devam et. ( 12 ): Diğer sırayı haraşo ör. 135 sıra sonra, 1 den tekrar et. ( 4 kere ) arttırma bittikten 5 sıra sonra aynı şekilde sırayla arttırma yerine eksiltme yapılacak. 55 ilmek olunca, C tarafından her sırada 1 eksilterek, 4 ilmek olana kadar örülür.

 

Diğer bütün örgü modelleri için Tıklayınız 

Diğer  örgü hırka,ceket ve yelek  modelleri için Tıklayınız

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx