Avize modelleri
mum şeklinde ışıklandırmalara sahip avize modeli

Avize modelleri


 

AVİZE MODELLERİ

Avize modelleri , avizeler ,avize dünyası hakkındaki her şeyi bu yazımızda derlemeye çalıştık. Avize farsça asılan şey anlamına gelir. Geçmişte medeniyetler arasından avizeler çok farklılıklar gösterirken günümüzde sadece farklılık modellerden oluşmaktadır. Osmanlıda kandiller ve diğer medeniyetlerde mumları asmak için kullanılırdı.

6. yüzyıldan günümüze uzanan süreçte avizeler mum ve kandillerin asıldığı ve evlerin aydınlatıldığı ışıklandırmalardı günümüzde artık elektriğin icadıyla lambaların ampullerin asıldığı askılıklar olarak kullanılmaya hatta ışıklandırma olarak en çok kullanılan ürün olmaya devam ettiler.

Evinizin aydınlatma merkezi olan avizeler gösterişli ve lüks olsun istersiniz hem ışıklandırma olarak kullanacağınız avizeler hem de dekoratif ev eşya olarak evinizin tavanında yerini alır. Özellikle bayanların dikkat ettiği avizeler dekoratif ürün olmaları sebebiyle de gösterişli olsun istenir. Avize alırken dikkat edilmesi gereken kısım odanın yüksekliği büyüklüğü ve küçüklüğü kaç ışık yakılacağıdır. Büyük bir avize küçük bir odada kullanışlı olmayacağı gibi gösteriş açısından da güzel görünmeyecektir. Aynı şekilde küçük avizelerde büyük odaları hem aydınlatamayacağı hem de görüntü olarak güzel durmayacağı için seçim yaparken odanızın ölçülerini göz önüne almanızda yarar var.

Birkaç Markanın avize modellerinden Size bahsetmek istiyoruz. Resim galerimizde inceleyebileceğiniz avize modellerinin birçoğu burada yazdığımız firmalara aittir. Bir kısmı burada olmayan firmalara ait olan avize modelleri sadece size fikir versin diye koyulmuştur.

Burada gördüğüm avizeleri nerden alabilirim?

Burda gördüğünüz avizeleri konuda yazacağımız firmanın sitesinden alabilirsiniz.

Örneğin  evidea avizelerini beğenenler  için firmanın adresi ( www.evidea.com ) dur gibi.

Hangi avizenin hangi firmaya ait olduğunu anlamak için resmin altında firmanın adıyla başlayan bir açıklama eklenmiştir Örnek olarak  evidea firmasına ait avizelerin küçük resmi üzerinde

( evidea krom ayaklı avize modelleri ) yazacaktır. Diğer firmalar içinde  aynı örneği kullanabilirsiniz.

Evidea avize modelleri için firmanın sitesi  ( evidea.com ) dur.

marketim avize modelleri için  ( avizemarketim.com ) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gittigidiyor avize modelleri için  ( www.gittigidiyor.com )

Hepsiburada avize modelleri için  ( www.hepsiburada.com)  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu firmaların dışında beğenebileceğinizi düşündüğümüz onlarca değişik avize modelini resim galerimizde bulabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx