Anlatımlı erkek Örgü Kazak


V-YAKALI 

ÖRGÜ KAZAK

V yakalı erkek örgü kazak modelinin nasıl yapılacağını anlatacağız. Örgü şablonları ve resim galerisini sayfa sonunda bulabilirsiniz. V yakalı işlemeli harika bir erkek örgü kazak modeli sevdiklerinize hediye edebilir veya yakınlarınız için örebilirsiniz.

 

V Yakalı erkek örgü kazak yapılışı

Malzemeler: 6 yumak akıllı ip 5 yumak krem 1 yumak kırmızı ve siyah ip  veya (Nako supra, 256 5 yumak, 217 ve 1175 ten 1’er yumak)– Şiş 7 numara – Örgü şekli modelli örgü

V Yaka Erkek Örgü Kazak Tarifi ARKA: Siyah iplikle 80 ilmek başlanır. 4 sıra 3 ters 2 düz lastik örgü yapılır. Krem renk ipliğe geçilerek 2 sıra örüldükten sonra yandan 8 ilmek krem, 2 ters 3 düz siyah, 2 ters 3 düz kırmızı, 10 ilmek krem, 2 ters 3 düz siyah, 2 ters 3 düz kırmızı, 10 ilmek krem şeklinde renkler dizilerek 2 sıra bu şekilde örülür sonra krem iplikle 4 sıra daha örülerek yanlara 3 düz 2 ters gelecek şekilde ortadaki ilmekler de 8 düz 2 ters şeklinde sıralanarak örgüye devam edilir. Beden boyu 53 cm.de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3 ilmek kesilerek örgüye devam edilip beden boyu 75 cm.de arka yaka ortasından 22 ilmek kesilir. Omuzlarda kalan 26’şar ilmekler de 1 kere 8, 2 kere 9 olarak kesilip arka parça tamamlanır.

V Yaka Erkek Örgü Kazak Tarifi ÖN: Siyah iplikle 96 ilmek başlanır. 12 sıra arka parçadaki sıralı işlemler takip edilerek örülür. Modelli örgüye geçerken yanlara 8 düz 2 ters, 3 düz 2 ters, 3 düz 2 ters, 8 düz 2 ters dizilip ortada kalan 18 ilmek de 8 düz 2 ters, 8 düz dizilip, 8 düzler 6 sırada bir 4’erli birbiriyle bükülerek saç örgüsü yapılır. Yanlarda ortada kalan 3 düz ilmek de iki sırada bir 2. İlmek ters örülerek örgüye devam edilir. Beden boyu 53 cm.de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 2 kere 1 ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm.de ilmekler ortadan ikiye ayrılarak yaka için her sırada 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 75 cm.de omuzlarda kalan 26 ilmek kesilerek ön parça bitirilir.

V Yaka Erkek Örgü Kazak Tarifi KOL: 32 ilmekle başlanır. Ön ve arkada olduğu gibi 12 sıra örüldükten sonra ilmekler yanlara 5 düz 2 ters, 8 düz 2 ters şeklinde dizilip örmeye devam edilirken ara yanlardan 1’er ilmek arttırılarak 50 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 61 cm.de tüm ilmekler kesilerek bitirilir.

V Yaka Erkek Örgü Kazak Tarifi YAKA: Tüm yaka kenarından siyah iplikle 180 ilmek çıkartılır. Bir sıra, 3 düz 2 ters ördükten sonra krem ipliğe geçilerek 3 sıra daha örülüp, kazağın kol ve eteklerinde uygulanan renk geçişleri tekrarlanır. Yaka ortasından her sırada 3 ilmek birden alınarak örülür. Yakada ilmek sayısı 115 olduğunda siyah iplikle 1 sıra örülür ve tüm ilmekler kesilerek yaka tamamlanır.

 

sablon erkek kazak orgusu Anlatımlı erkek Örgü Kazak

Şablonu yakınlaştırmak için resme Tıklayınız

 

V-yakalı erkek örgü kazak resimleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx