Anlatımlı Erkek bebek ceket
Anlatımlı erkek bebek ceketi

Anlatımlı Erkek bebek ceket


 ANLATIMLI ERKEK ÖRGÜ CEKET

Anlatımlı bebek örgü modelleri ve Erkek bebek örgü ceket modeli için Malzemeler: Akıllı ip mavi 2 yumak yada ( Alize burcum bebe batik 2165 2 yumak ) – Şiş 5 numara

Beden: 6 – 9 – 12 – 18 Ay İçindir.

Verilen ilmek sayıları 9 aylık içindir. Daha küçük aylarda her cm için 3 ilmek veya 3 sıra eksik, daha büyük aylarda her cm için 3 ilmek veya 3 sıra fazla hesaplanır.

Anlatımlı Erkek Örgü Ceket Yapılışı

ÖN: 30 ilmekle 2 ters 2 düz lastik başlanır. 10 sıra sonra 12 ilmek düz – 1 ters/4düz/1 ters ( saç örgü için ) – 12 ilmek düz ile devam edilir. 20 cm sonra yaka için tek taraftan; önce 6 ilmek, sonra 4, 2 kere 2 ilmek kesilir.

ARKA: 66 ilmekle 2 ters 2 düz lastik başlanır. 10 sıra sonra düz örgüye geçilir. Şemadaki ölçü tamamlanınca ilmekler kesilir.

KOL: 32 ilmekle 2 ters 2 düz lastik başlanır. 10 sıra sonra düz örgüye geçilir. 5 sırada bir, yanlardan 1’er ilmek arttırarak 19 cm örülür ve ilmekler kesilir. Ön düğme ilikleme kenarlarına ilmek takıp; 7 sıra 2 ters 2 düz lastik örülür. Yakaya da aynı şekilde lastik örülüp bitirilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx