Anlatımlı Bebek Örgü Tulum

Anlatımlı Bebek Örgü Tulum


ANLATIMLI BEBEK

ÖRGÜ TULUM

Anlatımlı Bebek Örgü Tulum: Anlatımlı bu bebek örgü tulum modeli  3 -6 aylık bebekler için uygundur. Bebek örgü tulum modelini örerken size yardımcı olacak şablonları sayfanın sonunda bulabilirsiniz

Anlatımlı Bebek Örgü Tulum Yapılışı

Malzemeler: Beyaz 2 yumak mavi 1 yumak yada ( Alize şekerim bebe 55 2 yumak 183 1 yumak ) – Şiş 3,5 numara.

ÖN: 34 ilmekle 1 düz/1 ters lastik başlanır. 8 sıra sonra düz örgüye geçilir. 2 sırada bir, tek yandan 1 ilmek arttırarak, 46 ilmeğe tamamlanır. Örgü boyu 17 cm olunca, diğer paça örülür. Artıma diğer kenardan olmalıdır. Her iki paçanın arttırılmış kenarları yan yana gelecek şekilde, araya 4 ilmek atarak örgüler birleştirilir. 18 cm daha örüp, kol evi ve yaka kesimi başlar.yanlardan 3+2’şer ilmek, ortadan 3 ilmek birden kesilir. Her gidiş gelişte ortadan 1’er keserek, yaka açılır. Kol evi uzunluğu 10 cm olunca ilmekler kapatılır.

ARKA: Öndeki gibi bir paça örülür. Örgü boyu 35 cm olunca, arttırma olmayan kenardan kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir. 5 cm sonra yaka için diğer kenardan 10+4+4 ilmek kesilir. Bu şekilde 2 parça örülür. Arka ilikleme kenarına ilmek takıp, 5 sıra 1 düz/1 ters lastik örülür. Omuzlar dikilir. Yaka çevresine ilmek takıp,  5 sıra 1 düz / 1 ters lastik örülür. Yakanın V köşesine her geliş gidişte, 3 ilmek beraber örerek kesim yapılır. İstenen bir renk ( koyu mavi gibi ) seçerek, ön yaka için parça örülür. Beyazla 3 ilmek başlanır. Her sırada yanlardan 1’er arttırılır. 2 mavi 4 bayaz olarak düz örgü ile yakayı kaplayacak kadar örülür. Son 5 sıra beyaz ile lastik örülür.

PAPYON: Mavi ile 10 ilmekten 1 düz / 1 ters 6 cm.lik papyon örülür.

KOL: 43 ilmekle 1 düz / 1 ters lastik başlanır. 5 sıra sonra düz örgüye geçilir. 8 sırada bir, her iki yandan 1’er arttırarak, örgü boyu 18 cm’e tamamlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Xnxx